Andrew Barrow „Numer 2” kolaż Anglia 2008r

220,00 zł brutto

(1 dostępny)

Ostatnie egzemplarze!

Andrew Barrow „Numer 2” kolaż Anglia 2008r

Ilość:

Wyjątkowa gratka dla designerów i kolekcjonerów.

Jedyna w Polsce :

Oprawiona i przeszklona grafika kolażu autorstwa angielskiego artysty Andrew Barrowa - zatytułowana '2'. Praca sygnowana 2008r z limitowanej edycji, wymiar 34x29cm stan bardzo dobry, niewielkie ślady użytkowania.

Andrew Barrow angielski pisarz i artysta laureat nagrody Hawthornden za arcydzieło komiksowe The Tap Dancer. W 2001 roku jego pierwsza indywidualna wystawa w Rebecca Hossack Gallery, zatytułowana Man of Letters, została przedstawiona w Sunday Telegraph, Hello magazine i Evening Standard, gdzie znalazła się na trzeciej stronie pod tytułem Opening of An Envelope. Od tego czasu artysta miał jeszcze kilka  innych wystawy. Do jego kolekcjonerów należą Sir Paul Smith i Nicky Haslam.

Ken Dodd o kolażach Andrew Barrowa:

“Andrew Barrow tworzy kolaże, które są jak książki. Są bogate w historię i powiązania.

W każdym kiczowatym asortymencie znaczków, biletów kolejowych, instrukcji prania, opakowań po słodyczach, naklejek nowości i etykiet na przyprawy, tworzy się synergia między kolorami i kształtami. A jednak każdy znaleziony papier unosi się w otwartej przestrzeni swojego białego tła, zapraszając nas do odczytania poszczególnych szczegółów.

Te misternie zebrane materiały przeplatają się z bardzo osobistymi chwilami - zdjęciami bliskich i rodzinnych wakacji, samego artysty, utrwalonymi wśród wizerunków swoich komiksowych bohaterów. Osobowość miesza się z arbitralnością, nostalgia z ultra nowoczesnością, sens z nonsensem

Takie kontrasty tworzą słowa szaleństwa. Są to światy, w których Barrow wyraźnie się bawi. Wkładając się w te chaotyczne obrazy, wyjaśnia Barrow, oddaje się radości w podejmowaniu ryzyka, przyjemności w porzucaniu ograniczeń – bez względu na efekty. W końcu trzyma się zasady Salvadora Dalí, że „błędy prawie zawsze mają świętą naturę”. “

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz swoją recenzję

Andrew Barrow „Numer 2” kolaż Anglia 2008r

Andrew Barrow „Numer 2” kolaż Anglia 2008r

Andrew Barrow „Numer 2” kolaż Anglia 2008r