Patera sygnowana Bracia Buch WMF XIXw. muzealna

600,00 zł brutto

780,00 zł

-180,00 zł

(1 dostępny)

Ostatnie egzemplarze!

Patera sygnowana Bracia Buch WMF XIXw. muzealna

Ilość:

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 60 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 60 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 12,00 zł.


unikalna, patera do kolekcji Warszawskich Platerów. Wyrób sygnowany znakiem słynnej XIX- wiecznej warszawskiej wytwórni platerów "B. BUCH, WMF Warszawa GALW II". Okrągła, wsparta na niewysokiej nóżce, z boku dwa dekoracyjne uchwyty. Środek pełny zagłębiony, na zewnątrz pokryty efektownymi ornamentami. Całość utrzymana w eleganckim, stylu secesyjnym. Piękna, wiekowa, światowej marki, obok funkcji użytkowej sprawdzi się jako wyjątkowa ozdoba stołu, komody itp. Średnica maksymalnie 28,5cm, średnica bez uchwytów 23cm, wysokość 9cm. Mimo upływu lat w niezłej kondycji, bez większych uszkodzeń, dodatkową atrakcją tej patery byłby szklany wkład, którego brakuje. Możliwy odbiór osobisty Antyki Bronisze.

 

 

 

 

 

 

Niemcy Bracia Buch w 1809 r założyli w Petersburgu zakład wytwarzający guziki i platerowane ozdoby mundurowe. W 1860r wykupili fabrykę wyrobów z nowego srebra Gustawa Hennigera i przenieśli się do Warszawy. Wkrótce zostali odznaczeni jako zasłużeni przedstawiciele przemysłu, medalem Cesarstwa Rosyjskiego . W 1882 roku Ludwik Norblin wykupił firmę Braci Buch z prawem używania znaku firmowego.

Oferowana paterka jest stemplowane znakiem trójkątnym z napisem WMF. W archiwach fabryki Württembergische Metallwarenfabrik z Geislingen nie znaleziono dokumentów mówiących o współpracy Braci Buch i WMF. Można przypuszczać że wiele wyrobów było kupowane przez firmę B. Buch od WMF, w celu urozmaicenia repertuaru własnych produktów, a następnie, zaopatrzone we własny stempel, sprzedawane były do Rosji. Za kupowaniem produktów gotowych z Geislingen, świadczyć może również fakt, że wiele produktów B. Buch, charakteryzuje się wyrazistą stylistyką secesyjną i wzorami typowymi dla WMF i jej warszawskiej filii Plewkiewicz.

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz swoją recenzję

Patera sygnowana Bracia Buch WMF XIXw. muzealna

Patera sygnowana Bracia Buch WMF XIXw. muzealna

Patera sygnowana Bracia Buch WMF XIXw. muzealna