Judaika. Amfora na wonne olejki, balsaminka sygnowana Henniger XIXw

550,00 zł brutto

(1 dostępny)

Ostatnie egzemplarze!

Amfora na  wonne olejki, balsaminka sygnowana Henniger XIXw

Ilość:

zabytkowy, absolutnie unikalny, posrebrzany przedmiot w kształcie zamykanej amfory. Być może jest to balsaminka lub inne naczynie na wonne olejki wykonane w XIX wieku przez znaną i cenioną na całym świecie warszawską fabrykę platerów Gustawa Hennigera.( Balsaminka - liturgiczne naczynie żydowskie służące do przechowywania wonnych ziół. Wykorzystywane jest w trakcie hawdali - modlitwy kończącej szabat. )

Oferowana amforka jest posrebrzana, ma bardzo oryginalny pięknie dekorowanej kształt. Na spodzie sygnatura z połowy XIXw: napis HENNIGER i skrót DEP od słowa DEPOSE tzn. w języku francuskim wzór zastrzeżony. Jest też wybity orzeł dwugłowy symbol cesarstwa rosyjskiego.

Wysokość ok. 17,5 cm, Szerokość ok. 7,5 cm, Średnica ok. 5 cm, Średnica podstawy ok. 6 cm. Piękna, unikatowa rzecz, mimo lat prezentuje się doskonale, bez napraw i przeróbek, srebrzenie oryginalne. Nietuzinkowa, wiekowa, światowej marki

Zachęcam osoby poszukujące warszawskich platerów do zakupu, zdecydowanie polecam. 

Wytwórnia Wyrobów z nowego srebra Gustawa Hennigera działała w Warszawie w latach 1830-1860

To jedna ze znamienitszych ówczesnych marek europejskich, jej wyroby sprzedawano do Francji, Anglii i Niemiec. Firma rozwijała się znakomicie a jej logo obecne było na wielu dworach koronowanych głów. Znak Hennigera sekundował zarówno koronom carskim, królewskim jak i herbom znamienitych rodzin książęcych. W roku 1860 zakład został przejęty przez firmę Braci Buch. Pomimo tego jeszcze przez kilka lat stosowano cechę Henniger. Dziś wyroby Hennigera są ozdobą wielu muzeów oraz domowych skarbnic przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Piękno i czar przedmiotów dorównuje ich jakości w związku z tym są dobrem wielce cenionym i poszukiwanym przez miłośników platerów na całym świecie. 

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz swoją recenzję

Judaika. Amfora na  wonne olejki, balsaminka sygnowana Henniger XIXw

Judaika. Amfora na wonne olejki, balsaminka sygnowana Henniger XIXw

Amfora na  wonne olejki, balsaminka sygnowana Henniger XIXw