Luksusowy zestaw mosiądz srebrzony sygnowany Plewkiewicz unikat

990,00 zł brutto

(1 dostępny)

Ostatnie egzemplarze!

Luksusowy zestaw mosiądz srebrzony sygnowany Plewkiewicz  unikat

Ilość:

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 99 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 99 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 19,80 zł.


unikalny, komplet popielniczka, pojemnik na papierosy i stojak na zapałki. Sygnatura z przełomu XIX i XX wieku : napis w owalu „ Plewkiewicz w Warszawie” obok litera M, którą wybijano na wyrobach z mosiądzu. Piękny okaz muzealny, absolutna rzadkość na rynku antyków. Przykład typowego projektowania krzywoliniowego z ornamentami w formie stylizowanych liści i łodyg, ozdobionymi elementami giloszowanymi. Jeden z nielicznych egzemplarzy zaliczanych do tzw. galanterii luksusowej produkowanej dla ludzi bardzo zamożnych. Doskonały eksponat do kolekcji ale także wspaniała ozdoba na biurko, konsolę lub inny stylowy mebel. Zachęcam osoby poszukujące nietuzinkowych przedmiotów i kolekcjonerów unikalnych warszawskich platerów do zakupu tego antyku.

 

Fabryka Wyrobów Metalowych Pozłacanych i Posrebrzanych R. Plewkiewicz i S-ka ” powstała w Warszawie w 1886 r. jako filia niemieckie wytwórni platerów WMF. Zasadniczą działalnością fabryki było posrebrzanie, montowanie i oksydowanie półfabrykatów dostarczanych z Geislingen, a następnie ich sprzedaż na wschodzie Europy. Niejednokrotnie wyroby z sygnaturą Plewkiewicza, przypominają słynne produkty niemieckie, charakteryzują się dużymi walorami artystycznymi i bogatą paletą stylistyczną .

 

 


Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz swoją recenzję

Luksusowy zestaw mosiądz srebrzony sygnowany Plewkiewicz  unikat

Luksusowy zestaw mosiądz srebrzony sygnowany Plewkiewicz unikat

Luksusowy zestaw mosiądz srebrzony sygnowany Plewkiewicz  unikat