Filiżanka mokka Suhl – Tillowitz ok,1910r wg Angeliki Kauffmann

350,00 zł brutto

(1 dostępny)

Ostatnie egzemplarze!

Filiżanka mokka Suhl – Tillowitz ok,1910r  wg Angeliki Kauffmann

Ilość:

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 35 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 35 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 7,00 zł.


Wyjątkowy okaz, unikat na rynku antyków.

Kolekcjonerska filiżanka ze spodkiem do mokki, w stylu wiedeńskim. Wyrób sygnowany znakiem datowanym po 1891 r. do ok. 1918 r. Pochodzi z wytwórni Erdmann Schlegelmilch SUHL Thüringen, która od ok.1910r działała też w Tułowicach.

Filiżanka delikatna, leciutka, o pięknym szlachetnym kształcie. Na zewnątrz biała porcelana ozdobiona u góry i na dole pasem złotych ornamentów. Wewnątrz na dnie filiżanki scenka rodzajowe wg Angeliki Kauffmann. Obrazek otoczony złotym pierścieniem powyżej szeroki pas w kolorze różowym wypełniony złotymi ornamentami. Uszko filiżanki  finezyjnie wyprofilowane, od zewnętrznej strony złocone. Spodek różowy z powtarzającym się motywem złotym środek biały. Wymiary: - średnica filiżanki ok. 7 cm - wysokość filiżanki ok. 4,5 cm - średnica spodka ok. 11,5 cm.  Stan bardzo dobry, minimalne ślady użytkowania. Prawdziwe cacuszko. Kolekcjonerów starej, markowej porcelany i znawców tematu zachęcam do zakupu. W ofercie mam też identyczną filiżankę w zielonym kolorze.

Ze względu na weekendową działalność wysyłka od 2 do 7 dni.

Przedmiot jest dostępny na Warszawskich Targach Antyków, stoisko 121, które odbywają się w każdą Sobotę i Niedzielę w godz. 8:00-16:00 na terenie Rynku Rolno-Spożywczego w Broniszach przy ul. Poznańskiej 98, 05-850 Ożarów Mazowiecki.

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz swoją recenzję

Filiżanka mokka Suhl – Tillowitz ok,1910r  wg Angeliki Kauffmann

Filiżanka mokka Suhl – Tillowitz ok,1910r wg Angeliki Kauffmann

Filiżanka mokka Suhl – Tillowitz ok,1910r  wg Angeliki Kauffmann