Biurko podróżne sepet z szufladką XIX/XXw

1 400,00 zł brutto

(1 dostępny)

Ostatnie egzemplarze!

Biurko podróżne sepet z szufladką XIX/XXw 

Ilość:

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 140 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 140 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 28,00 zł.


Oryginalny sepet -  biurko podróżne w formie skrzynki z uchwytami, z rozkładanym pulpitem do pisania i przegródkami na pióra, piasek atrament. Skrzynia drewniana okleinowana, okucia, zamki, szyldy i uchwyty mosiężne. Górną część blatu otwiera się kluczykiem i układa tworząc pochyły blat wyłożony suknem, pod nim wnęka na papier. Na górze dwa oryginalne kałamarze ( brak korków). Z boku uchwyty do noszenia, jeden z nich wysuwa szufladę na koperty, listy, dokumenty.

Interesujący sprzęt biurowy z zeszłej epoki w oryginalnym stanie zachowania.

Wymiary:

skrzynka po złożeniu 41,5/24cm wys.16cm po rozłożeniu 49/24cm wys 10cm i 4cm

 

Biurka przenośne tzw. sepety istniała od wieków w wielu kulturach. Jednak dopiero w ostatnich dekadach XVIII wieku, zmiany społeczno-gospodarcze w Anglii spowodowały konieczność szerokiego stosowania przenośnego biurka, które mogło być używane na stole lub na czyjejś kolanach.

Do końca XIX wieku było ono nieodłącznym atrybutem wyposażenia biblioteki, gabinetu, salonu, brało udział w wyprawach wojennych i podróżach. Wiele wybitnych dzieł literackich, umów, listów i raportów zostało napisanych na pochyłej powierzchni sepetów. W przeciwieństwie do biurka lub stołu było przedmiotem osobistym, a nie częścią wyposażenia gospodarstwa domowego.

Ponieważ biurka przenośne były przewożone a tym samym narażone na różne niebezpieczeństwa , musiały być wytrzymałe, wykonane z bardzo dobrych materiałów i wygodne.

Zachęcam do zakupu 
Możliwy odbiór osobisty Antyki Bronisze

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz swoją recenzję

 Biurko podróżne sepet z szufladką XIX/XXw

Biurko podróżne sepet z szufladką XIX/XXw

Biurko podróżne sepet z szufladką XIX/XXw