wieczna lampka pod obraz sygnowana Schiffers Warszawski Plater XIXw

650,00 zł brutto

(1 dostępny)

Ostatnie egzemplarze!

Ilość:

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 65 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 65 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 13,00 zł.


Oryginalny, unikalny warszawski plater - lampka wieczna przed obraz, ikonę. Sygnatura z końca XIXw. słynnej wytwórni Fabryka Wyrobów Srebrzonych i Złoconych A. B. Schiffers i S-ka : Schiffers/Galw/ Warszawa. Stożkowata, dół ujęty w wąskie pukle, pod górną krawędzią dekoracyjny ażurowy pas, krawędź tworzy wycinaną galeryjkę po bokach trzy ażurowe uchwyty z doczepionymi długimi łańcuszkami, spiętymi u góry kopułką z zaczepem do zawieszania; Dł. całości 47 cm, śred.6,5cm do 10cm stan jak na lata bardzo dobry.

Kolekcjonerów warszawskich platerów i znawców tematu zachęcam do zakupu. Możliwy odbiór osobisty w Hali Antyki Warszawa Bronisze  (sobota, niedziela).

 

Manufaktura platerów Andrzej Bolesław Schiffers powstała w 1888r. w Warszawie na ul. Żytniej, potem działała w Nowolipkach . Produkowała głównie talerze, sztućce, srebra, samowary, aparaty kościelne. Większość przedmiotów wykonywano z mosiądzu i srebrzono lub złocono. Po pierwszej wojnie światowej z zakładu ocalały tylko maszyny. Utracono też chłonny rynek wschodni. Fabryka została przeniesiona na Pragę. Dwaj synowie Andrzeja Bolesława Schiffersa, Zygmunt i Zdzisław, wyruszyli w podróż handlową; dotarli do Teheranu, gdzie założyli fabrykę wyrobów metalowych i platerowych, którą prowadzili we współpracy z tamtejszym szachem. Stąd też warszawska fabryka otrzymywała zamówienia na wyposażenie pałacu szacha. Kres działalności przyszedł z II wojną światową. Po jej zakończeniu Schiffersowie zostali pozbawieni majątku.

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz swoją recenzję

wieczna lampka pod obraz sygnowana Schiffers Warszawski Plater XIXw

wieczna lampka pod obraz sygnowana Schiffers Warszawski Plater XIXw

wieczna lampka pod obraz sygnowana Schiffers Warszawski Plater XIXw