Patera sygnowana Co HENNIGER XIX/XXw warszawski plater

780,00 zł brutto

(1 dostępny)

Ostatnie egzemplarze!

Patera sygnowana Co HENNIGER XIX/XXw warszawski plater 

Ilość:

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 78 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 78 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 15,60 zł.


Zabytkowa posrebrzana patera z uchwytami wykonana na przełomie XIX/XX wieku przez znaną i cenioną na całym świecie warszawską fabrykę platerów Gustawa Hennigera. Na spodzie sygnatura: napis Co HENNIGER, oraz bardzo rzadko spotykany, na wyrobach tej firmy, wizerunek carskiego dwugłowego orła . Podłużna, wsparta na niewysokiej podstawie, środek pełny ozdobiona delikatnym motywem i monogramem. Mimo lat prezentuje się doskonale, nie ma wgnieceń i uszkodzeń, utrzymana w eleganckim stylu, równomierne przetarcie srebrzenia podkreśla jej wyjątkowy charakter. Nietuzinkowa, wiekowa, światowej marki, niegdyś upiększała arystokratyczne stoły, dziś podkreśli prestiż i niepowtarzalną atmosferę minionych czasów. Średnica maksymalnie 36/20cm, wysokość 4cm. Zachęcam osoby poszukujące nietuzinkowych przedmiotów do zakupu tego antyku. Tel. 603705209

Przedmiot można nabyć w Galerii Antyki Warszawa Bronisze lokal 17(sobota, niedziela) wysyłka od 2 do 7 dni

 

Wytwórnia Wyrobów z nowego srebra Gustawa Hennigera działała w Warszawie w latach 1830-1860. To jedna ze znamienitszych ówczesnych marek europejskich, jej wyroby sprzedawano do Francji, Anglii i Niemiec. Firma rozwijała się znakomicie a jej logo obecne było na wielu dworach koronowanych głów. Znak Hennigera sekundował zarówno koronom carskim, królewskim jak i herbom znamienitych rodzin książęcych. W roku 1860 zakład został przejęty przez firmę Braci Buch. Pomimo tego jeszcze przez kilka lat stosowano cechę Henniger. Dziś wyroby Hennigera są ozdobą wielu muzeów oraz domowych skarbnic przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Piękno i czar przedmiotów dorównuje ich jakości w związku z tym są dobrem wielce cenionym i poszukiwanym przez miłośników platerów na całym świecie. 

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz swoją recenzję

Patera sygnowana  Co HENNIGER XIX/XXw warszawski plater

Patera sygnowana Co HENNIGER XIX/XXw warszawski plater

Patera sygnowana Co HENNIGER XIX/XXw warszawski plater