Taca sygnowana Bracia Buch WMF XIX/XXw. muzealna

390,00 zł brutto

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Taca sygnowana Bracia Buch WMF XIX/XXw. muzealna

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 39 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 39 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 7,80 zł.


Przedmiotem sprzedaży jest unikalna taca z kolekcji Warszawskich Platerów. Wyrób sygnowany znakiem słynnej XIX- wiecznej wytwórni sygnatura trójkątna z przełomu XIX/XX wieku napis: "B. BUCH WMF Warszawa GALW II". Prostokątny kształt, lustro lekko zagłębione ozdobione owalną dekoracją z motywem roślinnym, w środku napis - dedykacja z okazji XXV lecia i data 12 IX 1918 rok. Brzeg podniesiony, dekorowany uchwyty ozdobne przykręcane. Wymiar: 35cm/44cm z uchwytami 52cm. Taca mimo upływu lat w niezłej kondycji, bez większych uszkodzeń. Unikalna, wiekowa, światowej marki dekoracyjna . Zachęcam do zakupu zdecydowanie polecam. Ze względu na weekendową działalność wysyłka od 2 do 7 dni. Zastrzegam sobie prawo do zakończenia aukcji przed czasem. Tel. 603705209

 

 

Niemcy Bracia Buch w 1809 r założyli w Petersburgu zakład wytwarzający guziki i platerowane ozdoby mundurowe. W 1860r wykupili fabrykę wyrobów z nowego srebra Gustawa Hennigera i przenieśli się do Warszawy. Wkrótce zostali odznaczeni jako zasłużeni przedstawiciele przemysłu, medalem Cesarstwa Rosyjskiego . W 1882 roku Ludwik Norblin wykupił firmę Braci Buch z prawem używania znaku firmowego.

Oferowana taca jest stemplowane znakiem trójkątnym z napisem WMF. W archiwach fabryki Württembergische Metallwarenfabrik z Geislingen nie znaleziono dokumentów mówiących o współpracy Braci Buch i WMF. Można przypuszczać że wiele wyrobów było kupowane przez firmę B. Buch od WMF, w celu urozmaicenia repertuaru własnych produktów, a następnie, zaopatrzone we własny stempel, sprzedawane były do Rosji. Za kupowaniem produktów gotowych z Geislingen, świadczyć może również fakt, że wiele produktów B. Buch, charakteryzuje się wyrazistą stylistyką secesyjną i wzorami typowymi dla WMF i jej warszawskiej filii Plewkiewicz.

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz swoją recenzję

Taca sygnowana Bracia Buch WMF XIX/XXw. muzealna

Taca sygnowana Bracia Buch WMF XIX/XXw. muzealna

Taca sygnowana Bracia Buch WMF XIX/XXw. muzealna