Jesteś w pierwszym produkcie tej kategorii

Ludwik Kronic Pastel Morze Falklandy 1990r unikat

1 700,00 zł brutto

(1 dostępny)

Ostatnie egzemplarze!

Ludwik Kronic Pastel Morze Falklandy 1990r unikat

Ilość:

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 170 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 170 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 34,00 zł.


pastel Ludwika Kronica, wymiary: 70x50cm, sygnowany, stan idealny. Obraz z kolekcji autora stworzony w 1990r w czasie jego ostatniej podróży morskiej na Falklandy. Morski pejzaż, który fascynuje swą egzotyką, jest swoistą opowieścią, historią nie ograniczoną jedynie w ramach.

 

Oferowany pastel jest jednym z nielicznych dzieł Ludwika Kronica wystawionych do sprzedaży. Nasz punkt jako jedyny w kraju prowadzi mini galerię obrazów tego autora. Niewiele osób wie, że ten znany reżyser bajek, był też malarzem o niezwykle zaskakujących artystycznych możliwościach. W jego dorobku twórczym obok projektów scenograficznych znaczące miejsce zajmuje malarstwo pejzażowe i portretowe. Z obrazów L.Kronica emanuje spokój i optymizm, uchwycenie chwili, ulotnej emocji i uśmiechu. Warto zatem przyjrzeć się tej postaci także pod kątem mniej znanej szerszemu gronu twórczości.

 

Zapraszam do Galerii Antyki Warszawa Bronisze lokal 129 (sobota, niedziela). 

 

 

 

Ludwik Kronic (1935-1993) – polski malarz i reżyser filmów animowanych

Absolwent Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi.

Od 1959 współpracował ze Studiem Małych Form Filmowych ”SeMaFor” pozostając wierny filmowi przez blisko 30lat. Ogółem do 1983r reżyserował 19 filmów rysunkowych dla dzieci, jest współautorem oprawy plastycznej cyklu filmów animowanych „Zaczarowany ołówek” i „Dziwny świat Kota Filemona.” To właśnie on w 1972 razem z Julittą Karwowską-Wnuczak stworzyli postać Kota Filemona

Po 1982 skupił się na malarstwie uczestnicząc tylko doraźnie w pracy reżysera. Artysta miał na swoim koncie wystawy indywidualne oraz uczestnictwo w wielu wystawach malarstwa i scenografii w kraju i zagranicą. Początkowo tworzył prace abstrakcyjne, później portrety, by następnie skłonić się ku pejzażowi. Przeszedł przy tym ciekawą metamorfozę od portretów ludzi teatru, filmu, sztuki, poprzez portrety ludzi morza do pejzażu marynistycznego.

Malarstwo Ludwika Kronica zbliżone jest do realizmu. Artysta stworzył jednak własną i określoną kreację dla tematów, które lubił. W pejzażach fascynował go nastrój i klimat, w portretach osobowość i charakter modela. Źródłem tematów jego obrazów jest natura, przestrzeń i ludzie. Jego dzieła nasycone są kolorem, nacechowane radością i optymizmem. Forma ich bliska jest projektom scenograficznym o prostej klarownej kompozycji i czystej barwie. Zafascynowany naturalnym środowiskiem człowieka i myśląc o człowieku artysta wielokrotnie dawał wyraz swych humanistycznych zainteresowań twórczych.

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz swoją recenzję

Ludwik Kronic Pastel Morze Falklandy 1990r unikat

Ludwik Kronic Pastel Morze Falklandy 1990r unikat

Ludwik Kronic Pastel Morze Falklandy 1990r unikat